Holešovský modelářský advent

http://mr-monty.rajce.idnes.cz/Holesovsky_modelarsky_Advent/

Pokud již máte dost vánoční atmosféry , pečení cukroví a popíjení punče se svařákem. Je právě čas navštívit velmi dobře pojatou modelářskou výstavu. Pět místností zámku napěchovaných až po strop modely lodí , aut , letadel a vláčků vás určitě nenechají chladné .Najdete ji na Holešovském zámku ve dnech 15.11.2017-12.1.2018.

Truck 1/14 neb zábava na dlouhé zimní večery.

http://rc-expedice-vk.rajce.idnes.cz/Trucky_1_14/

 

Tak zde zase máme ty dlouhé zimní večery . Venku začíná být sychravo  a minimálně dalších pět měsíců to nebude lepší. Co tedy dělat? čím se zabavit?  Je mnoho činností a spousta věcí do kterých se dají uložit naše těžce ušetřené finance. Já osobně jsem se letos rozhodl pro zabroušení do kategorie RC Trucků . Poprvé za dobu cca 15 let co jsem tuto kategorii poprvé objevil v časopise modelář  a vždy se jen po očku díval se chci zapojit. Nicméně jen okrajově a vždy přes zimu i nadále pro mne jsou prioritní modely terénních automobilů 1/10. Má  volba tedy padá na seveřana a to konkrétně Volvo HF 12 jak pro svou cenu tak i řekněme nevzhlednost . Důvod?  no tak ten je snad jasný, lepe se řeže do ošklivého jak do pěkného . Model chci upravovat a zlepšovat  a také si do něj říznout to je více jak jasné. Kde jezdit se musíme postarat sami jelikož kamionových modelářů je jako šafránu. Oč méně je modelářů ,je ale více akcí a společných setkaní . Tak tedy Hrr na ně  na množství nehleďme a kritiky se nebojme. Pokud by se našel jedinec kterého ani přestavba základního modelu neuspokojí může se jako já věnovat stavbě nefunkčních modelů 1/24 Italeri nebo Revell .

Rokycany aneb město na Demarkační linii

 

http://rc-expedice-vk.rajce.idnes.cz/Rokycany_a_jeho_muzeum_na_demarkacni_linii/

Dnes vás chci pozvat do města které má opravdu  minulost. Zde na vás dýchá historie až dob před miliony let v okolí jsou prehistorická naleziště. Městské muzeum má nádherně zpracovanou výstavu o městě a jeho okolí od doby formovaní země až po současnost. Dá se zde chodit hodiny a pořad nemáte dost informací.  Pokud už ale vaše vědění má dost a ozve se hlad opět není proč propadat panice. Je zde dosti míst kde se dá najíst a pak hurá za město. Kam ? No přeci na linii . Tedy konkrétně do muzea na demarkační linii v Rokycanech a zde jsem si to tedy řádně užil. Dojel jsem zrovna po akci Bahna 2016 což bylo dobře jelikož jsem si techniku mohl prohlédnout dosti zblízka a hodně jí bylo pěkně zašpiněné. Inu to se hned tak nepovede. Personál skoro žádný ten co tam byl se věnoval čištění tak hurá na špionáž . Po tatře OA 30  projdu kolem podivně narovnané technice tak že se moc fotit nedá.  Proti mně stojí polní postavení s věží t 34/85 které doporučuji projít. Přede mnou po pravici stojí zaparkovaný KRAZ  věnuji mu zhruba 80 fotografií a tak dále u SA2 teček atd atd v muzeu jsem nakonec 3,5 hodiny  a již tet vím že se budu muset jednou opět vrátit. Chýlí se večer a mně nezbývá jak dojít na nádraží zhruba 35 min pohodovou chůzí. Neshledanou Rokycany   .

 

 

 

 

 

Logo

Vážení kolegové,

dnes vám chci představit nové a konečně také oficiální  logo webu a všech aktivit s tímto spojených. Logo dle  pokynů pro nás vytvořila reklamní agentura Emma print.s.r.o. které touto cestou děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Další aktivitou kterou máme v planu je úprava vzhledu stránek a již avizované zrušení  nebo úprava fóra. Pokud bude zájem připravíme na sezonu 2016 i propagační textil (trička mikiny , kšiltovky) a to v barvách černá ,žlutá .červená a modrá. Pokud mate zájem s námi spolupracovat ozvěte se nám.

 

Kontakty

Mob : 773 628 898

Facebook  https://www.facebook.com/rc.hooligan/

Vzhledem k  tomu že je pořád co zlepšovat , o  webu to platí stonásobně.  Přidáváme i přímý kontakt na zodpovědnou osobu. Nestyďte se nám cokoliv vytknout nebo se podělit o váš nápad. Pokud nám chcete nabídnout svou pomoc , také nebudete odmítnuti práce je zde pro zapálené jedince vice nežli dost. Tento web je zde hlavně pro ty kdo chtějí něco dělat.

 

Děkuji za váš čas      Mr – Monty

Betlémy 2015

Nastal čas adventu a tím i čas bilancování a přípravy na Vánoce . Všichni tento shon známe a vždy jej znovu a znovu podstupujeme . Každý by si ale v tomto čase mněl najít alespoň malou chvilku, kdy lidově řečeno vypne a udělá se jen sám pro sebe. Našel jsem tuto chvíli v Holešovském zámku, v den kdy se na náměstí rozsvěcel vánoční strom. Při shlédnutí výstavy Betlémy 2015 chci říkat co Moravák to betlémář.  Kdo máte výstavu chuť shlédnout, máte čas d0 20.12.2015.

http://rc-adventures.rajce.idnes.cz/Betlemy_2015/

Čmelákova padesátka

Čmelákova padesátka není ani biatlonový závod ani závod horských kol, ale kulaté výročí leteckomodelařského spolku v Holešově. Kdo máte příležitost se na výstavu podívat neváhejte. Vstupné je 80 kč, což je běžná cena za výstavy tohoto typu. Výstava končí 17.12.20154. Doporučuji vzít výstavu proti srsti, tak jako jsem to udělal já, lépe pochopíte některé souvislosti a historická fakta.  Výstava je v 5 místnostech, kde vás nikdo neobtěžuje ani nikam nevede, tak máte dostatek času se kochat a přemýšlet o tom co tito lidé za půl století dokázali a není toho právě málo.  Přeji tedy klukům z čmeláka minimálně další půlstoletí a vždy nové pokračovatele tohoto úžasného a věrného koně.

http://rc-adventures.rajce.idnes.cz/Cmelakova_50

Valašský podzim pod Radhoštěm .

 

Dnes vám přináším další a poslední podzimní typ na putování. Když se ocitnete v úplném srdci Valašska  pod kopcem Radhošť v malebném údolí, kde protéká malebná ale i divoká řeka Bečva, kde lidé jsou si tak nějak blíž a mluva vás pohladí po uších i u srdce jste na správném místě . Ano již správně tušíte jsme v Rožnově pod Radhoštěm. A když už jsme zde musíme vidět nejen město, ale i to co Rožnov dělá Rožnovem tedy Valašský skanzen lidových řemesel a valašské městečko. Byl jsem zde již mnohokrát od svých dětských let a vždy mne to sem táhlo a neznám krásnější čas nežli je konec podzimu kdy je zde vše barevné ale i melancholicky tiché a smutné kdy malé chaloupky na stráni se krčí a očekávají bílou ale i zde poměrně krutou zimu . Ano  ty malé dřevěné chaloupky, kde dříve lidé žily pracovaly a umírali. Ty chaloupky, kde sídlily každodenní starosti, tvrdá dřina, ale i trocha toho štěstí, lásky a krásné valašské cérečky  (děvčata ). Teď v přicházejícím adventu omamné vůně hrušek, jablek a oříšků . Tak tedy milí přátelé vzhůru do kotárů.

 

http://rc-expedice-vk.rajce.idnes.cz/Roznov_-_valassko_podzim/